KONCERTY PODSUMOWUJĄCE WARSZTATY KRAJOWE

Zbliżający się nieuchronnie koniec roku szkolnego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach został synchronizowany z zakończeniem projektu międzynarodowego „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka”. W ostatnich dniach roku szkolnego gościliśmy uczniów z Konserwatorium w Koszycach oraz wybitnych specjalistów ze Słowacji. Tydzień przed końcem roku szkolnego budynek szkoły wypełniała muzyka z prób orkiestry symfonicznej składającej się z licznej grupy uczniów i uczennic z Polski i Słowacji. Efektem warsztatów polsko – słowackich w ramach projektu były koncerty orkiestry symfonicznej pod czujnym okiem dyrygenta Bartolomej Burasa ze Słowacji.

Czytaj więcej...

Fotorelacja z III wyjazdu warsztatowego do Konserwatorium

Czytaj więcej...

Podsumowanie III edycji warsztatów

W dniu 31 marca 2015 roku został podsumowany projekt „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka poprzez organizację seminarium. Zwieńczeniem dnia, który był wyjątkowym wydarzeniem w naszej szkole muzycznej był koncert podsumowujący warsztaty projektu.

Czytaj więcej...

SEMINARIUM PROJEKTU MIĘDZYNARODOWEGO W ZPSM W KIELCACH

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach we współpracy z Konzervatorium w Košicach (Słowacja) od marca 2013 r. do czerwca 2015 r. realizują projekt współpracy ponadnarodowej pn. „Tradycja, przyszłość-niech połączy nas muzyka” współfinansowany ze środków UE w ramach PO KL. Jednym z zadań projektu jest upowszechnianie jego efektów.

Czytaj więcej...

Koncert podsumowujący rok 2014

Czytaj więcej...

Wykaz grup warsztatowych w 2015

WYKAZ GRUP WARSZTATÓW KRAJOWYCH ZPSM – ETAP III
Prowadzonych w ramach projektu pn. „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka”

Czytaj więcej...

Protokół kwalifikacyjny 2015 III etap rekrutacji warsztaty krajowe i Koszyce

Protokół z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego uczniów do warsztatów krajowych oraz warsztatów wyjazdowych do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu
„Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ” w III etapie realizacji projektu (styczeń - czerwiec 2015 r.)

Czytaj więcej...

Lista uczniów zakwalifikowanych do warsztatów 2015

Lista uczniów zakwalifikowanych do warsztatów krajowych oraz warsztatów wyjazdowych do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu
„Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ” w III etapie realizacji projektu (styczeń-czerwiec 2015 r.)

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIE Z KONCERTÓW PODSUMOWUJĄCYCH WARSZTATY - Kielce 2014

SPRAWOZDANIE Z KONCERTÓW PODSUMOWUJĄCYCH WARSZTATY ORKIESTROWE I KONCERTY ORKIESTRY SYMFONICZNEJ – KIELCE 2014

Czytaj więcej...

RELACJA Z II WYJAZDU WARSZTATOWEGO UCZNIÓW ZPSM DO KONSERWATORIUM W KOŠICACH

Doświadczenia I edycji warsztatów orkiestrowych utwierdziły grupę zarządzającą projektem „ Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka”, że najlepszym terminem na realizację kolejnego II etapu wyjazdu warsztatowego uczniów ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach, jest październik br., natomiast dla koncertów finałowych terminem jest listopad 2014 roku.

Czytaj więcej...

Wyniki uzupełniające II etapu rekrutacji warsztatów krajowych

Ogłoszenie wyników uzupełniających na podstawie protokołu z dnia 01.09.2014 roku, z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego uczniów do warsztatów krajowych oraz wyjazdu warsztatowego uczniów do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu pn.: „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ” w II etapie realizacji projektu (styczeń - grudzień 2014 r.)

Czytaj więcej...

Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy

W dniach 6-7 maja 2014 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy z instrumentów smyczkowych, dętych, perkusji oraz w kategorii fortepianowej i śpiewu.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z wyjazdu do ZPSM w Radomiu

W dniu 5 maja 2014 r. grupa uczniów z sekcji instrumentów klawiszowych ZPSM w Kielcach, klasy organów Pawła Wróbla i Damiana Konickiego wzięła udział w warsztatach organowych zorganizowanych przez ZPSM w Radomiu. Warsztaty prowadzili goszczący w naszej szkole: Tomas Mihalik oraz Stefan Ilas z Konserwatorium Muzycznego w Koszycach.

Czytaj więcej...

II wyjazd studyjny nauczycieli do Koszyc

W dniach 13–16.04.2014 r. odbył się drugi, ostatni już wyjazd studyjny nauczycieli ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach zaplanowany w ramach projektu Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka. Głównym celem wyjazdu, podobnie jak w ubiegłym roku, było bezpośrednie nawiązanie kontaktów między nauczycielami naszej szkoły i nauczycielami Konserwatorium w Košicach oraz zebranie materiałów do realizacji celów projektu.

Czytaj więcej...

Konkurs Wokół Bacha zespołu kameralnego

W dniach 12-13 kwietnia odbył się w Krakowie Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej dla młodzieży szkół muzycznych II stopnia. Konkurs zorganizowany przez ZPSM im.
M. Karłowicza w Krakowie pod patronatem CEA adresowany był do młodych muzyków kameralistów - instrumentalistów i wokalistów. Celem organizatorów było zainteresowanie uczniów muzyka baroku i klasycyzmu, upowszechnianie historycznych praktyk wykonawczych, propagowanie twórczości rodziny Bachów w związku z przypadającą 300-tną rocznicą urodzin Carla Philippa Emanuela Bacha.

Czytaj więcej...

Wyniki II etapu rekrutacji nauczycieli na wyjazd do Koszyc

W dniu 11 kwietnia 2014 r. Komisja Rekrutacyjna dokonała II etapu rekrutacji nauczycieli na wyjazd studyjny do Konserwatorium Koszyce na Słowację. Wyjazd współfinansowany jest w ramach projektu „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka” współfinansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej...

Koledzy ze Słowacji w jury konkursu

W dniach 4-6 kwietnia 2014 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odbył się Świętokrzyski Festiwal Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych. Na to wydarzenie przybyło wielu znakomitych gości z kraju i zagranicy.

Czytaj więcej...

Wyniki II etapu rekrutacji warsztatów basso continuo i warsztatów solfeżowych

Ogłoszenie wyników na podstawie protokołu z dnia 17.02.2014 roku z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego uczniów do warsztatów krajowych w ramach projektu pn.: „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ” w II etapie realizacji projektu (styczeń - grudzień 2014 r.)

Czytaj więcej...

Protokół z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

Protokół z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego uczniów do warsztatów krajowych do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ” w II etapie realizacji projektu (styczeń - grudzień 2014 r.)

Czytaj więcej...

Zdjęcia i wideo z koncertu podsumowania projektu w 2013r.

Poniżej zarejestrowane występy uczestników projektu "Tradycja, przyszłość - niech połączy nas muzyka" z dnia 17.12.2013r.

Zdjęcia można obejrzeć pod tym adresem: ZDJĘCIA

Czytaj więcej...

Zdjęcia z koncertu w Busku-Zdroju

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu, który odbył się 26 listopada 2013 r. w Busku-Zdroju. Był to jeden z trzech koncertów (poprzednie w Skarżysku-Kamiennej oraz Kielcach) realizowanych w ramach projektu "Tradycja, przyszłość - niech połączy nas muzyka" wspólnie ze słowackim Konserwatorium z Koszyc. Tym razem również publiczność wypełniła całą salę - zobacz zdjęcia.

Wizyta uczniów i nauczycieli w Koszycach - fotorelacja

Czytaj więcej...

Koncert w Skarżysku Kamiennej

W dniu 23 listopada 2013r. odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej koncert uczestników projektu "Tradycja, przyszłość - niech połączy nas muzyka". Komplet publiczności wysłuchał m.in. utworów skomponowanych przez Krzesimira Dębskiego w wykonaniu uczniów słowackiego Konserwatorium oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach pod dyrekcją Bartolomeo Buraša. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz wideo z koncertu.

Informacja z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego uczniów do warsztatów krajowych i zagranicznych

Informacja z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

uczniów do warsztatów krajowych oraz wyjazdu na warsztaty uczniowskie do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu
„Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ”
w I etapie realizacji projektu (wrzesień-grudzień 2013 r.)

Czytaj więcej...

Sprawozdanie ze szkolenia CENSA

Sprawozdanie ze szkolenia pt. Modyfikacja szkolnych programów nauczania, przygotowującego do modernizacji programów nauczania w ramach projektu: „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka”

Czytaj więcej...

I wizyta nauczycieli w Koszycach

W dniach 26 – 29.05.2013 r. odbył się pierwszy z dwóch wyjazdów studyjnych nauczycieli ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach zaplanowanych w ramach projektu Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka. Głównym celem wyjazdu było bezpośrednie nawiązanie kontaktów między nauczycielami naszej szkoły i nauczycielami Konserwatorium Muzycznego w Koszycach oraz zebranie materiałów do realizacji celów projektu.

Czytaj więcej ...

Spotkanie informacyjne projektu

Spotkanie informacyjne projektu pn. „Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka”

                W Zespole Państwowych Szkól Muzycznych w Kielcach od marca 2013 roku, realizowany jest projekt pn. „Tradycja, przyszłość - niech połączy nas muzyka”. Pod koniec roku szkolnego 16 czerwca br., odbyło się spotkanie informacyjne w sali kameralnej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele jak i uczniowie, zainteresowani przystąpieniem do projektu.

Czytaj więcej...

Protokół z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego nauczycieli

Protokół z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

nauczycieli do wyjazdu studyjnego do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu
„Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ”

w I etapie realizacji (kwiecień-czerwiec 2013 r.)

Czytaj więcej...

Informacja z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego nauczycieli do wyjazdu studyjnego

Informacja z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego

nauczycieli do wyjazdu studyjnego do Konserwatorium Koszyce na Słowacji w ramach projektu
„Tradycja, przyszłość – niech połączy nas muzyka ”

w I etapie realizacji (kwiecień-czerwiec 2013 r.)

Czytaj więcej...