Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy

W dniach 6-7 maja 2014 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach odbył się Ogólnoszkolny Konkurs Wykonawczy z instrumentów smyczkowych, dętych, perkusji oraz w kategorii fortepianowej i śpiewu.

 

W Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym uczestniczyli uczniowie z projektu: „Tradycja przyszłość – niech połączy nas muzyka”. Do przesłuchań w pierwszym dniu konkursu ze śpiewu przystąpiły Iwan Eliza i Warzecha Magdalena, w kolejnej kategorii instrumentów smyczkowych uczestniczyli: Gajos Zuzanna i Lewaniak Maria –skrzypce, Kościuszko Piotr – altówka, Jerzak Antoni i Samczyńska Zuzanna – wiolonczela, Cedro Karolina – Kontrabas oraz Żelazny Maksymilian – fagot.

Kolejny dzień przesłuchań odbył się w kategorii fortepianowej: Driański Łukasz, Mariańczyk Jakub, Prokop Magdalena. Następnie przeprowadzono przesłuchania z instrumentów dętych i perkusji: Mariańczyk Weronika, Niziołek Paweł, Nosarzewska Paula - flet, Grabowska Aleksandra - obój, Makowski Dawid - fagot, Żak Mateusz - klarnet, Janus Paweł - trąbka, Rajek Adrian - tuba, Chmielewski Jakub oraz Jaworska Natalia – perkusja. Realizacja projektu „Tradycja, przyszłość – nich połączy nas muzyka” przyczyniła się do zwiększenia umiejętności wykonawców uczestniczących w konkursie. Przeprowadzenie warsztatów w ramach projektu oraz wyjazdu warsztatowego na Słowację uwrażliwiło muzycznie młodych wykonawców i ukierunkowało ich specjalizację muzyczne.

Dodatkowo gościliśmy pana Bartolomej Buráš dyrektora Konserwatorium w Koszycach ze Słowacji, który pełnił rolę niezależnego członka jury Ogólnoszkolnego Konkursu Wykonawczego w naszej szkole. Realizacja projektu przyczyniła się do stworzenia mocnej więzi między Konserwatorium w Koszycach a Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Pan Bartolomej Buráš podczas pobytu w dniach konkursu był zdumiony postępem muzycznym uczniów. Dalsza realizacja projektu „Tradycja, przyszłość - niech połączy nas muzyka” z pewnością przyczyni się do kolejnej współpracy i tworzenia dodatkowych efektów projektu.